zła passa przełamana! wygrywamy z MKS Zagłębie Lubin

W sobotnie popołudnie zmierzyliśmy się z MKS Zagłębie Lubin w 26. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Już od samego początku widoczne były zaangażowanie i determinacja obu zespołów w walce o zwycięstwo. W pierwszej połowie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszych 30 min – 11:13. W drugiej połowie wiedzieliśmy, że czas odrabiać straty i dać z siebie 110%. Krok po kroku zdobywane gole i bronione karne przez Naszą bramkarkę Oliwię Kamińską, pozwoliły Nam na odrobienie strat, a z czasem wyjście na prowadzenie. Pod koniec regulaminowego czasu, Zagłębie wyrównało wynik na 23:23, jednak w ostatnich sekundach faulowana zostaje Aneta Łabuda. Sędziowie podyktowali rzut karny, którego niestety nie wykorzystujemy. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była seria rzutów karnych, z której wyszliśmy zwycięsko! (27:24)

GTPR Gdynia: Kordowiecka, Kamińska, Chodakowska – Łabuda 8, Janiszewska 5, Pękala 3, Gutkowska 3, Machado Matieli 2, Szarawaga 1, Kozłowska 1, Stanulewicz 1 oraz Śliwińska, Uścinowicz, Błaszkowska.
Karne: 7/10.
Kary: 14 min. (Gutkowska 4 min., Janiszewska, Łabuda, Machado Matieli, Błaszkowska – po 2 min.).

MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz – Grzyb 4, Mączka 4, Milojević 4, Jochymek 3, Wasiak 3, Buklarewicz 2, Piechnik 2, Semeniuk 1 oraz Trawczyńska, Rosińska, Górna, Belmas, Pielesz.