mistrzostwo w rękach lublina

25 kwietnia został rozegrany mecz z MKS Perłą Lublin – obecnym liderem tabeli PGNiG Superligi Kobiet. W pierwszej połowie rywalizacja obu drużyn była bardzo zacięta (15′ – 5:5). Z biegiem czasu, lublinianki zaczęły wychodzić na prowadzenie, i po 30 minutach prowadziły 9:12. W drugiej połowie zmniejszaliśmy prowadzenie naszych rywali, doprowadzając do wyniku 13:15 po zdobytych golach przez Joannę Szarawagę. Od tego momentu to przeciwnicy byli bardziej dokładni i wyszły na 5-ciobramkowe  prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:26 i dzięki temu zwycięstwu, Lublin już oficjalnie zdobywa dwudzieste Mistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018. MVP meczu z Gdyni została Patricia Matieli, a z Lublina Aleksandra Rosiak.

GTPR Gdynia – MKS Perła Lublin 17:26 (9:12)

GTPR Gdynia: Kordowiecka, Kamińska, Chodakowska – Janiszewska 3, Szarawaga 3, Łabuda 3, Pękala 2, Uścinowicz 2, Śliwińska 1, Błaszkowska 1, Matieli 1, Kozłowska 1, Gutkowska.